Zaproszenie do wspólnego tworzenia ogrodu dydaktycznego

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców, babcie, dziadków i naturalnie uczniów do wspólnego tworzenia ogrodu dydaktycznego w naszej szkole. Pierwszy krok to uporządkowanie obecnego terenu patio (przycięcie krzewów, wycinka samosiejek, wyniesienie gałęzi).

Kolejne to stworzenie projektu (poszukujemy fachowca, który naprowadzi nas, pomoże ukierunkować nasze pomysły).

Zdobycie cebul, sadzonek, nasion, ogrodowych akcesoriów (tu liczymy na wsparcie pasjonatów ogrodów, działkowców).

Docelowo chcemy, żeby miejsce to pełniło funkcję zewnętrznej pracowni. Uczniowie mogliby zdobywać wiedzę przyrodniczą, ale i tworzyć prace plastyczne, spotykać się z wychowawcą lub miło spędzać czas na zewnątrz podczas zajęć świetlicowych.

Bardzo serdecznie zapraszamy w ten piątek, 13 września o godzinie 16:45 w szkole przy głównym wejściu. Prosimy o wzięcie własnych sekatorów, nożyc i rękawic (niestety dopiero tworzymy zaplecze narzędziowe).

Liczymy na Państwa doświadczenie, miłość do ogrodów i chęć przekazania młodym ludziom, jak praca może być przyjemną .

Zapraszamy.

W razie pytań proszę kontaktować się z nauczycielem Lidią Sawą