Imprezy szkolne

Wycieczka do muzeum COP

22 marca klasa 4b i 4c wybrały się do muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. Uczniowie mieli okazję poznać historię miasta. Dowiedzieli się co przyczyniło się do powstania naszego miasta  i dlaczego zostało nazwane Stalowa Wola. Jak szybko powstawało to piękne, nowoczesne miasto. Kto pracował przy budowie miasta i zakładów produkcyjnych. Jak mieszkali, żyli i pracowali ówcześni mieszkańcy miasta.

Możliwość wykorzystania usłyszanych wiadomości do gier interaktywnych; możliwość dotykania wielu eksponatów; możliwość wcielenia się w rolę ucznia czy pracownika  sprawiło, że wizyta wzbudziła ciekawość i ekscytację uczniów.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się o naszych wzorach podkarpackich, które mogli umieścić na pisankach.

Była to świetna lekcja o historii naszego regionu i tradycji.  Zobaczcie, jak bawiliśmy się.

Zobacz zdjęcia w galerii

E. Drelich, S. Komada-Bober