Imprezy klasowe

Klasowe spotkania wigilijne - klasa 5d

Czas przedświąteczny to czas szczególny. W ostatnim dniu nauki w wielu klasach odbyły się spotkania opłatkowe. Uczniowie przygotowywali ozdoby świąteczne, stroiki i kartki bożonarodzeniowe. Uczestniczyliśmy również w przepięknym koncercie kolęd naszego chóru Peuellarum Cantus.

W klasie 5d uczniowie podzielili się opłatkiem, odczytany został fragment ewangelii, na stole pojawiły się potrawy wigilijne, śpiewane były kolędy a także uczniowie przygotowali dla siebie kartki z życzeniami światecznymi. Aby je przygotować musieli dowiedzieć się, jakie marzenia mają ich koledzy i koleżanki. Kartki były odczytywane a uczniowie odgadywali dla kogo życzenia zostały napisane. Były też czerwone pierożki z ukrytymi wróżbami. W ramach spotkania dowiedzieliśmy się jakie zwyczaje świąteczne pielęgnowane są w domach rodzinnych uczniów, a jakie w innych krajach europejskich.

L. Goc