Projekt edukacyjny klasy 3 b

Superdetektywistyczna książka Grzegorza Kasdepke "Detektyw Pozytywka" bardzo spodobała się uczniom klasy 3b. Podczas czytania poznawali kolejnych bohaterów i mnóstwo ciekawych zagadek. Główny bohater detektyw Pozytywka bardzo lubi dzieci, a jego jedyną bronią jest kaktus. Uczniowie opowiadali swoje wrażenia po jej przeczytaniu, wyszukiwali i odczytywali swoje ulubione fragmenty. Zagadki dotyczyły różnych zjawisk  np. roztrzaskanie wazonu z wodą przez mróz  i wiele innych. Próby ich wyjaśnienia uczą logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Dzieci wykonały również portrety Pozytywki, ale najbardziej podobała się praca w grupach przy wykonaniu lapbooków, które mogły zaprezentować na forum klasy i w szkolnej bibliotece. Praca z lekturą  dla wszystkich dzieci była wspaniałą zabawą. Projekt realizowano pod opieką wychowawcy klasy p. Ewy Łątkowskiej.

E. Łątkowska