Superbohater Marco Polo

Klasa 1 b w ramach NPRCz realizowała projekt w oparciu o książkę „MARCO POLO.  Podróżnik, który odkrył cuda Dalekiego Wschodu” autorstwa V. L. Blackburna i W. House’a. Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi wydarzeniami z życia podróżnika. Na podstawie historii Polo stworzyli ilustracje, z których wykonali „lekturę na sznurku”. W klasie zorganizowano konkurs na najlepszą ilustrację  wybranego wydarzenia z życia podróżnika. Dzieci mogły również zmierzyć się  w quizie dołączonym do książki. Lektura była okazją do rozmowy o bohaterach, którzy mimo że nie mają magicznych i nadludzkich zdolności, zapisali się na kartach historii świata jako prawdziwi herosi. Zadanie realizowano pod opieką pań: Beaty Łoś oraz Moniki Kawki.