Chrzest Polski

14 kwietnia obchodzone jest Święto Chrztu Polski. W dniu 2 lutego 2019 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miał on doniosłe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. Nasz dzisiejszy apel poświęcony pamiątce przyjęcia chrztu przez Mieszka I.

W naszej szkole odbył się z tej okazji uroczysty apel, podczas którego przypomniano o tym ważnym wydarzeniu. Oprawę muzyczną zapewnił Chór Puellarum Cantus wykonując średniowieczne pieśni: hymn „Gaude Mater Polonia” i „El Llibre Vermell de Montserrat". Chór zaśpiewał również hymn „Tyś jest mój syn” skomponowany w 2016r. na 1050-lecie Chrztu Polski. W duecie zaśpiewały Weronika Dubaj i Lena Kołodziejczyk.
Zdjęcia wykonali uczniowie ze Szkolnego Kółka Fotograficznego

Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom- aktorom.

Apel przygotowały K. Pisera, S. Komada – Bober i J. Markut