Jemy zdrowo i kolorowo - warsztaty kulinarne

Dnia 1.06.2023 r. w Szkolnej Pracowni Kulinarnej wyposażonej w sprzęty z programu „Laboratoria Przyszłości” odbyły się warsztaty  kulinarne dla klas trzecich „JEMY ZDROWO I KOLOROWO”. Uczniowie zapoznali się z Piramidą Zdrowia wykonaną przez uczennicę klasy 5c Xenię Wojtaś oraz wysłuchali pogadanki pedagog szkolnej Marii Linek na temat zdrowego stylu życia i odżywiania. Każda klasa, podzielona na grupy, pod czujnym okiem wychowawcy i pedagog szkolnej przygotowała zdrowy posiłek na drugie śniadanie: sałatki owocowe i warzywne, kolorowe kanapki, szaszłyki z owoców. Zajęcia zakończyła prezentacja grup oraz wspólna degustacja przygotowanych smakołyków. Uczniowie nauczyli się samodzielnie przyrządzać zdrowe posiłki oraz współpracy w grupie.

#Laboratoriaprzyszłości