Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to wydarzenie, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy już od środy 29 marca. Zespół ds. pomocy psychologiczno –pedagogicznej zaplanował szereg ciekawych inicjatyw. W tym dniu dominującym kolorem naszych ubrań był niebieski, który stanowi symbol autyzmu.  Stworzyliśmy gazetki i ulotki informacyjne na ten temat. Odbyła się lekcja pokazowa dla podopiecznych świetlicy szkolnej: Zrozumieć przyjaciół z autyzmem - uczymy dzieci akceptować inność. Ponadto wychowawcy prowadzili zajęcia edukacyjne na temat spektrum autyzmu w ramach lekcji wychowawczych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w grę: Poszukiwanie  niebieskich motyli, tworzyli niebieskie plakaty, a dzieci z oddziału przedszkolnego same tworzyły motyle, które wędrowały do nieba na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Uczniowie i opiekunowie szkolnego kółka fotograficznego zrealizowali film edukacyjny na ten temat. Dziękujemy wszystkim za aktywność i zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z wydarzeń.

Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej