Warszaty pt. Chrońmy młodość od e-uzależnień

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do realizacji projektu profilaktycznego  „CHROŃMY MŁODOŚĆ OD E-UZALEŻNIEŃ”.

Zasadniczym celem projektu jest wzrost wiedzy i świadomości młodzieży szkolnej, kadry pedagogicznej i rodziców w zakresie uzależnień behawioralnych poprzez realizację szeregu
kompleksowych i spójnych działań profilaktyczno-edukacyjnych.

Realizatorami projektu – liderami młodzieżowymi na terenie szkoły zostali uczniowie klas ósmych: Weronika Dubaj, Oliwia Wołek, Patryk Pałka, Laura Pawelic, Natalia Kułaga, Weronika Ambroszko, Błażej Butryn, Karolina Chmielewska i Piotr Misiak.

Liderzy po uczestnictwie w warsztatach umiejętności psychospołecznych poprowadzonych przez Stowarzyszenie Integracja zyskali wszelkie kompetencje do edukowania w tym zakresie ich kolegów i koleżanek ze szkoły.

Uczniowie poprowadzili zajęcia dla klas siódmych i szóstych. Przekazali młodzieży szkolnej wiedzę na temat zagrożeń płynących z uzależnień, mechanizmów uzależnienia, możliwości uzyskania pomocy.  Zajęcia poprowadzone przez uczniów były dla ich rówieśników czasem spędzonym efektywnie, aktywnie i twórczo.

Zdjęcia w galerii

I.Gierak