Logo

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

Rok szkolny 2021/22

Brzechwa w oczach dziecka – konkurs plastyczny

Alan Flis z oddziału przedszkolnego PSP 11w Stalowej Woli, otrzymał nagrodę w konkursie plastycznym dla dzieci 6-letnich „Nie poucza i nie karci, śmieszy każdy jego żarcik… Ilustracje do utworów Jana Brzechwy“ organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli. Konkurs organizowany był z okazji 123 rocznicy urodzin Jana Brzechwy; pisarza, poety, autora bajek i wierszy dla dzieci. Miał on na celu przybliżyć dzieciom twórczości Jana Brzechwy oraz rozbudzić w nich zainteresowania czytelnicze. Stworzył okazję do rozwijania u dzieci twórczej inwencji, kreatywności, wrażliwości estetycznej oraz umiejętności manualnych przy użyciu różnych technik plastycznych. Alan otrzymał dyplom oraz nagrodę w postaci książki J. Brzechwy oraz grę. Prace dzieci przekazane do konkursu są wystawione w galerii w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, przy ulicy Staszica. Serdecznie gratulujemy Alanowi i zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w następnych konkursach.

 A. Baniuch

Spotkanie z Policjantem

2 lutego 2022r. w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych odbyło się w grupie przedszkolnej spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z policjantem panem Robertem Kotwicą z Komendy Głównej Policji w Stalowej Woli. Dzieci utrwaliły sobie zasady poruszania się po drodze oraz podstawowe znaki drogowe. Obejrzały film o sposobach obrony przed atakiem groźnego psa. Pan policjant podczas prelekcji przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach  i stawach oraz ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic, rzek i torów kolejowych. Przypomniał  zasady postępowania wobec osoby nieznajomej: „ Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj..." i „Nie wpuszczaj do domu...”. Uświadomił dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc  w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim. Prowadzący spotkanie zwrócił uwagę, jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Dzieci utrwaliły sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery alarmowe należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Pan Kotwica przypominał jak bezpiecznie poruszać się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać, szczególnie poruszając się po zmroku. Pan policjant rozdał dzieciom odblaskowe opaski na rękę.  Życzył dzieciom bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

Opracowała:  A. Baniuch,  M. Wilczak

1 

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia 2022r. odbyła się w oddziale przedszkolnym  uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek odgrywają ogromną rolę w życiu maluchów. Opiekują się wnukami, są ogromnym wsparciem w ich dorastaniu. Seniorzy lubią rozpieszczać swoje małe pociechy, dlatego dzieci uwielbiają spędzać z nimi czas. Niestety w tym roku nie mogliśmy gościć naszych dziadków w szkole pomimo, iż święto to na stałe wpisało się do kalendarza przedszkolnych uroczystości. Miniony rok był trudny, gdyż korona wirus w znacznym stopniu ograniczył nasze życie oraz wzajemne kontakty. Doświadczenia te pozwoliły nam jeszcze bardziej docenić, jak wielkim skarbem jest Babcia i Dziadek. Świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno - miłość babci i dziadka, za którą dzieci chciały serdecznie podziękować. Wnuczęta uczciły to święto składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz przygotowały piękne laurki. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek. Życzymy Wam kochani, dużo zdrowia i miłości. Dziękujemy za przekazywaną nam cały czas życiową mądrość, doświadczenie oraz wszelakie rady.

Kochani  Dziadkowie, życzymy Wam - Wszystkiego Najlepszego !!!

Uroczystość  przygotowały: A. Baniuch, M. Bieszczad, M. Wilczak

zerowka_1
 

Ogólnopolska akcja „Szkoła do hymnu”

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości oddział przedszkolny włączył się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Dnia 10 listopada 2021r. punktualnie o godzinie 11:11 dzieci z zerówki wraz z wychowawczyniami uroczyście zaśpiewały hymn Polski - Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia odzyskanie wolności przez nasz kraj w listopadzie 1918 roku, po 123 latach zaborów. W tym dniu, podczas zajęć dzieci poznawały symbole narodowe oraz historię swojego kraju. Wykonywały również przez cały tydzień, piękne prace plastyczne - symbole narodowe: godło, flagę oraz kotyliony. Uczyły się na pamięć słów hymnu państwowego, by móc zaśpiewać go jak najpiękniej.
zerowka
A. Baniuch, M. Bieszczad, M. Wilczak

Nagroda dla Alana Flisa

Dzień Chłopaka

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

30 września 2021r. wszyscy chłopcy obchodzą swoje święto. Nie inaczej było też w naszym szkolnym oddziale przedszkolnym. Dziewczynki złożyły swoim kolegom najlepsze życzenia oraz wręczyły drobne upominki. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Było mnóstwo dobrej zabawy, radości, uśmiechu i sportowej rywalizacji.
Wszystkim chłopcom życzyć dziś chcemy, by byli wspaniali.
Spełnienia marzeń, uśmiechu, radości.

Dużo słodyczy, życia pięknego i wszystkiego najlepszego!

Opracowała Anna Baniuch

Wyjazd integracyjny oddziału przedszkolnego do Madejówki

22 września 2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami wzięły udział w wyjeździe integracyjnym do Obojnej. Na rozległym terenie gospodarstwa agroturystycznego „Madejówka” mieszczą się stajnie oraz zwierzyniec, po którym oprowadzała nas właścicielka pani Agnieszka Madej. Z wielką pasją opowiadała o zwierzętach, którymi się opiekuje. Dzieci poznały wygląd i zwyczaje wielu zwierząt, a były wśród nich: konie, osiołki, owce, kozy, lama, strusie, króliki oraz liczne ptactwo: pawie, gołębie, perliczki, papugi i inne. Karmiły także zwierzaki ich przysmakami: marchewką, jabłkami, burakami i liśćmi kapusty oraz ryby w stawie kawałkami chleba. Największą furorę zrobiły dwa małe kocięta, które biegały pomiędzy dziećmi, pozwalały się brać na ręce i głaskać. Następnie zwiedziliśmy mini-skansen, miejsce w którym właściciele kolekcjonują przedmioty, których używano dawniej w gospodarstwie wiejskim: narzędzia rolnicze, sanie, wozy, dawne powozy, krosno, dzieże, żarna czy "maśniczki" i przedmioty codziennego użytku. Dzieciaki naocznie mogły obserwować jak z ziaren zbóż powstaje mąka, jak wyglądała uprawa lnu „od roślinki po nici” i tkanie z niego płótna. Po zwiedzaniu przyszedł czas na małe co nieco. Dzieci mogły zasmakować „podpłomyków” placuszków pieczonych na blasze, miodownika, wafelków, pieczonych na ognisku kiełbasek oraz chleba ze smalcem i kiszonymi ogórkami przygotowanego przez gospodynię. Kolejną atrakcją była przejażdżka po okolicy bryczką, zaprzężoną w dwie klacze. Siedząc wygodnie na ławeczkach zwiedzaliśmy malowniczą okolicę. Obserwowaliśmy jesienną przyrodę lasu, pola i łąk. Pan woźnica odpowiadał na pytania dzieci dotyczące koni. Kolejną świetną zabawą było puszczanie olbrzymich baniek mydlanych. Dużo radości dostarczyła dzieciom swobodna zabawa na placu, gdzie miały do dyspozycji: trampolinę, zjeżdżalnię, huśtawki, mnóstwo miejsca do biegania i gry w piłkę. Były też wspólne zabawy i tańce przy muzyce. Będziemy miło wspominać to niezwykłe miejsce i jego przemiłych gospodarzy. W „Madejówce” można ciekawie spędzić czas z całą rodziną oraz dostarczyć dzieciom moc atrakcji.

Zobacz zdjęcia: https://www.szkola11.pl/galeria/rok_szkolny_20212022-1/integracyjny_wyjazd_oddzialu_przedszkolnego_do_madejowki

Opracowała Anna Baniuch

 

Rozpoczęcie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym

„Serdecznie wszystkie dzieci, do szkoły zapraszamy.

Wakacje się skończyły, wiec zabawę i naukę zaczynamy.

Dużo pracy nas czeka, nowe niespodzianki.

Ciekawe wiadomości, no i koledzy oraz koleżanki.“

1 września 2021r. na sali gimnastycznej, odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego dla oddziału przedszkolnego w naszej szkole. Dzieci przybyły na nie z jednym rodzicem. Przy wejściu otrzymały od pań wychowawczyń pamiątkowy medal z napisem „Witaj w szkole”. Pan wicedyrektor Mateusz Korniak przywitał zgromadzonych oraz przekazał podstawowe informacje dotyczące pracy w zerówce. Następnie wszyscy udali się do sali lekcyjnej, gdzie dzieci otrzymały podręczniki i plan zajęć. Zobaczyły, którym wejściem będą wchodzić do szkoły i gdzie mieści się ich szatnia.

Serdecznie witamy po wakacjach wszystkie dzieci, które po raz pierwszy zawitają do naszego oddziału przedszkolnego i ich rodziców.

Opracowała Anna Baniuch

DO WAKACJI 2022 POZOSTAŁO

28

dni

23

godzin

59

minut

58

sekund

Najnowsze galerie